⛵ Nästa start 2024-06-19 19:00
04
dagar
:
 
22
timmar
:
 
30
minuter
:
 
35
sekunder
Onsdagscupen 2024
Deltagare Total
8/5
15/5
22/5
29/5
5/6
12/6
19/6
26/6
1
Nana Dehler 38
Peter Algotsson
SWE 277
28
4
5
2
3
2
4
6
7
9
DNC
8
5
6
-
-
2
Albina Express
Fredric Johansson
1010
29
11
DNC
8
6
6
1
3
1
4
9
DNC
7
1
5
-
-
3
Of Course Express
Staffan Nordqvist
510
32
11
DNC
8
4
5
4
DNC
6
2
3
9
DNC
7
2
4
-
-
4
EUROBULK Express
Alexander Isacsson
591
35
1
3
5
5
4
DNC
4
5
6
9
DNC
7
11
DNC
8
-
-
5
X-Dream X-79
Hakan Heldmann
36
3
3
13
DNC
8
4
DNC
6
10
7
3
4
3
5
-
-
6
Bo Späckhuggare
Julia Ahlqvist
37
11
DNC
8
3
3
4
DNC
4
4
5
9
DNC
7
6
6
-
-
7
Ingela IF
Marek Edmund Janiec
SWE 829
42
11
DNC
7
13
DNC
8
4
DNC
4
9
6
1
3
4
5
-
-
8
MaJoSan First 35 djup köl (Farr design 622)
Henrik Swensson
SWE 67
44
7
5
9
7
4
DNC
3
11
8
6
4
7
6
-
-
9
Terraπ (TerraPi) LM 30 Striker
Runar Åsly
SWE 1
45
2
3
7
6
4
DNC
5
19
DNC
8
2
4
11
DNC
7
-
-
10
Vilja Elan 333
Mattias Bergströmner
SWE 97
47
6
5
8
6
4
DNC
3
13
8
5
4
11
DNC
7
-
-
11
Embla Cenit 33
Martin Lindqvist
57
49
11
DNC
7
10
6
4
DNC
3
12
8
4
4
8
5
-
-
12
Alba Express
Camilla Björk
SWE 938
49
5
4
13
DNC
8
4
DNC
3
7
5
9
DNC
6
11
DNC
7
-
-
13
Capucine Express
Dag Willen
986
51
11
DNC
6
13
DNC
8
4
DNC
4
3
3
9
DNC
5
11
DNC
7
-
-
14
SUS3 Melges 20
Jesper Falkebo
SWE 163
55
11
DNC
6
1
3
4
DNC
4
19
DNC
8
9
DNC
5
11
DNC
7
-
-
15
Atanoa Fenix
Johan Gustavsson
443
55
9
5
11
7
4
DNC
3
15
8
7
4
9
6
-
-
16
Conny Hanse 370
Pär Friis
56
11
DNC
6
13
DNC
8
4
DNC
3
8
4
9
DNC
5
11
DNC
7
-
-
17
Müsli Misil II
Hugo Gerdmar
498
61
8
4
13
DNC
7
4
DNC
3
16
8
9
DNC
5
11
DNC
6
-
-
18
Jolene J-92 S
Joakim Sjöberg
SWE 92
62
11
DNC
5
13
DNC
7
4
DNC
3
14
8
9
DNC
4
11
DNC
6
-
-
19
Dry Fantasy Scampi
Tobias Richter
894
65
11
DNC
5
13
DNC
7
4
DNC
3
17
8
9
DNC
4
11
DNC
6
-
-
Onsdagscupen - Race 1 premiär!, 2024-05-08 19:00
Bana: -, Vindstyrka: -, Vindriktning: -
DeltagareSRSTidKorrigerad TidTid efterPoäng
1
EUROBULK Express
Alexander Isacsson
591
0.886 01:15:48 01:07:10 - 1
2
Terraπ (TerraPi) LM 30 Striker
Runar Åsly
SWE 1
0.983 01:12:10 01:10:56 00:03:46 2
3
X-Dream X-79
Hakan Heldmann
0.908 01:20:43 01:13:17 00:02:21 3
4
Nana Dehler 38
Peter Algotsson
SWE 277
1.011 01:12:46 01:13:34 00:00:17 4
5
Alba Express
Camilla Björk
SWE 938
0.851 01:27:01 01:14:03 00:00:29 5
6
Vilja Elan 333
Mattias Bergströmner
SWE 97
0.950 01:27:07 01:22:46 00:08:43 6
7
MaJoSan First 35 djup köl (Farr design 622)
Henrik Swensson
SWE 67
1.048 01:21:26 01:25:21 00:02:35 7
8
Müsli Misil II
Hugo Gerdmar
498
0.799 01:54:31 01:31:30 00:06:09 8
9
Atanoa Fenix
Johan Gustavsson
443
0.850 01:59:57 01:41:57 00:10:27 9
Onsdagscupen - Race 2, 2024-05-15 19:00
Bana: -, Vindstyrka: -, Vindriktning: -
DeltagareSRSTidKorrigerad TidTid efterPoäng
1
SUS3 Melges 20
Jesper Falkebo
SWE 163
0.950 00:52:27 00:49:50 - 1
2
Nana Dehler 38
Peter Algotsson
SWE 277
1.011 00:49:37 00:50:10 00:00:20 2
3
Bo Späckhuggare
Julia Ahlqvist
0.825 01:02:09 00:51:16 00:01:06 3
4
Of Course Express
Staffan Nordqvist
510
0.873 00:59:17 00:51:45 00:00:29 4
5
EUROBULK Express
Alexander Isacsson
591
0.873 00:59:28 00:51:55 00:00:10 5
6
Albina Express
Fredric Johansson
1010
0.873 00:59:48 00:52:12 00:00:17 6
7
Terraπ (TerraPi) LM 30 Striker
Runar Åsly
SWE 1
0.936 00:55:51 00:52:17 00:00:05 7
8
Vilja Elan 333
Mattias Bergströmner
SWE 97
0.950 01:00:33 00:57:31 00:05:14 8
9
MaJoSan First 35 djup köl (Farr design 622)
Henrik Swensson
SWE 67
1.063 00:54:35 00:58:01 00:00:30 9
10
Embla Cenit 33
Martin Lindqvist
57
0.932 01:05:00 01:00:35 00:02:34 10
11
Atanoa Fenix
Johan Gustavsson
443
0.850 01:16:15 01:04:49 00:04:14 11
Onsdagscupen - Race3, 2024-05-22 19:00
Bana: -, Vindstyrka: -, Vindriktning: -
DeltagareSRSTidKorrigerad TidTid efterPoäng
1
Albina Express
Fredric Johansson
1010
0.873 00:49:40 00:43:22 - 1
2
Nana Dehler 38
Peter Algotsson
SWE 277
1.011 00:49:03 00:49:35 00:06:13 2
Onsdagscupen - Race 4 - Jaktstart, 2024-05-29 19:00
Bana: -, Vindstyrka: -, Vindriktning: -
DeltagareSRSTidKorrigerad TidTid efterPoäng
1
Albina Express
Fredric Johansson
1010
0.863 01:03:26 00:54:45 - 1
2
Of Course Express
Staffan Nordqvist
510
0.873 01:04:23 00:56:12 00:01:27 2
3
Capucine Express
Dag Willen
986
0.863 01:05:39 00:56:39 00:00:27 3
4
Bo Späckhuggare
Julia Ahlqvist
0.825 01:09:24 00:57:15 00:00:36 4
5
EUROBULK Express
Alexander Isacsson
591
0.873 01:05:55 00:57:33 00:00:18 5
6
Nana Dehler 38
Peter Algotsson
SWE 277
1.011 00:57:38 00:58:16 00:00:43 6
7
Alba Express
Camilla Björk
SWE 938
0.864 01:07:51 00:58:37 00:00:21 7
8
Conny Hanse 370
Pär Friis
0.991 01:00:25 00:59:52 00:01:15 8
9
Ingela IF
Marek Edmund Janiec
SWE 829
0.800 01:16:20 01:01:04 00:01:12 9
10
X-Dream X-79
Hakan Heldmann
0.903 01:09:42 01:02:56 00:01:52 10
11
MaJoSan First 35 djup köl (Farr design 622)
Henrik Swensson
SWE 67
1.063 01:02:02 01:05:56 00:03:00 11
12
Embla Cenit 33
Martin Lindqvist
57
0.932 01:12:49 01:07:52 00:01:56 12
13
Vilja Elan 333
Mattias Bergströmner
SWE 97
0.950 01:16:14 01:12:25 00:04:33 13
14
Jolene J-92 S
Joakim Sjöberg
SWE 92
0.967 01:15:16 01:12:47 00:00:22 14
15
Atanoa Fenix
Johan Gustavsson
443
0.840 01:29:03 01:14:48 00:02:01 15
16
Müsli Misil II
Hugo Gerdmar
498
0.776 01:37:27 01:15:37 00:00:49 16
17
Dry Fantasy Scampi
Tobias Richter
894
0.856 02:01:52 01:44:19 00:28:42 17
Onsdagscupen - Race 5, 2024-06-05 19:00
Bana: -, Vindstyrka: -, Vindriktning: -
DeltagareSRSTidKorrigerad TidTid efterPoäng
1
Ingela IF
Marek Edmund Janiec
SWE 829
0.822 01:27:40 01:12:04 - 1
2
Terraπ (TerraPi) LM 30 Striker
Runar Åsly
SWE 1
0.987 01:17:08 01:16:08 00:04:04 2
3
X-Dream X-79
Hakan Heldmann
0.931 01:21:58 01:16:19 00:00:11 3
4
Embla Cenit 33
Martin Lindqvist
57
0.932 01:27:02 01:21:07 00:04:48 4
5
Vilja Elan 333
Mattias Bergströmner
SWE 97
0.950 01:27:54 01:23:30 00:02:23 5
6
MaJoSan First 35 djup köl (Farr design 622)
Henrik Swensson
SWE 67
1.063 01:20:43 01:25:48 00:02:18 6
7
Atanoa Fenix
Johan Gustavsson
443
0.850 01:59:58 01:41:58 00:16:10 7
Onsdagscupen - Race 6, 2024-06-12 19:00
Bana: -, Vindstyrka: -, Vindriktning: -
DeltagareSRSTidKorrigerad TidTid efterPoäng
1
Albina Express
Fredric Johansson
1010
0.902 01:10:04 01:03:12 - 1
2
Of Course Express
Staffan Nordqvist
510
0.873 01:14:12 01:04:47 00:01:35 2
3
X-Dream X-79
Hakan Heldmann
0.931 01:10:29 01:05:37 00:00:50 3
4
Ingela IF
Marek Edmund Janiec
SWE 829
0.822 01:21:26 01:06:56 00:01:19 4
5
Nana Dehler 38
Peter Algotsson
SWE 277
1.011 01:06:54 01:07:38 00:00:42 5
6
Bo Späckhuggare
Julia Ahlqvist
0.856 01:19:25 01:07:59 00:00:21 6
7
MaJoSan First 35 djup köl (Farr design 622)
Henrik Swensson
SWE 67
1.063 01:04:25 01:08:28 00:00:29 7
8
Embla Cenit 33
Martin Lindqvist
57
0.932 01:23:05 01:17:26 00:08:58 8
9
Atanoa Fenix
Johan Gustavsson
443
0.871 01:38:30 01:25:48 00:08:22 9